WhatsApp Destek E-Belediye

Belediye Başkanımız Ali Altuntaş ın Bayram Mesajı

  • Anasayfa
  • Belediye Başkanımız Ali Altuntaş ın Bayram Mesajı
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Belediye Başkanımız Ali Altuntaş ın Bayram Mesajı

Belediye Başkanımız Ali Altuntaş ın Bayram Mesajı


Değerli Hemşehrilerim

Bayramlar, dayanışma ve paylaşım ruhu ile kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz, birbirini sevenlerin, dostların, inananların kucaklaştığı ve bir yıl içinde yaptıklarımızı gözden geçirdiğimiz çok değerli ve müstesna günlerdir. Bu vesileyle gönül almak, mazlum ve mağdurların yüzünü güldürmek, bayramları diğer zamanlardan farklı kılan güzelliklerdir.

Bayramlarımız ayni zamanda kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbeti ve dayanışmayı pekiştirme ve gönül kazanma günleridir. Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurban Bayramında, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalı, kurban ibadeti vesilesiyle elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmalı ve gönülden paylaşabilmeliyiz. Kurban, cömertliktir, dayanışmadır ve bu dünyada misafir olduğumuzun hatırlanmasıdır.

Bayramda büyüklerimizi ziyaret edip dualarını almalı, hastalara moral vermeli, dul, öksüz, yetim ve çocukları sevindirmeliyiz. Dargınları barıştırmalı, lokmalarımızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmalıyız ki, bayram gerçek anlamını bulsun.

Türk Milleti iyi günde de, kötü günde de birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başarmıştır. Bayramlar milletimizin bu ortak özelliklerinin hatırlandığı ve bu duygularımızın dolu dolu yaşandığı özel günler olmalıdır.
 
Bu duygularla, mübarek Kurban Bayramınızı en içten duygularımla bir kez daha kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte en iyi şekilde yaşamanız dileğiyle; bayramın İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa ve hemşerilerime hayırlı olmasını diliyorum.
 
                                                                                                            

Yorumlar

Yorum Yap