WhatsApp Destek E-Belediye

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALİ ALTUNTAŞ IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

  • Anasayfa
  • BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALİ ALTUNTAŞ IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALİ ALTUNTAŞ IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALİ ALTUNTAŞ IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız Ali Altuntaş Mevlid Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

“Âlemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

 

Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna en önemli hadiselerinden biridir. 

 

Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran peygamberimiz, bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir.

 

Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

 

Bu gece; Peygamberimizin hayatını, mesajlarını yeniden hatırlayacağımız, düşüneceğimiz ve insanlığa getirdiği bütün değerleri anlayıp, hayatımızı O nun güzel ahlakıyla güzelleştirebileceğimiz bir manevi yenilenme fırsatıdır.

 

Bu vesileyle tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


Yorumlar

Yorum Yap