WhatsApp Destek E-Belediye

ÇEKAP SANAT ATÖLYESİ SERGİSİ

  • Anasayfa
  • ÇEKAP SANAT ATÖLYESİ SERGİSİ
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
ÇEKAP SANAT ATÖLYESİ SERGİSİ

ÇEKAP SANAT ATÖLYESİ SERGİSİ

Çobanlar  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ÇEKAP (Çobanlar Eğitim Kalitesini Artırma Projesi) projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi Çekap Sanat Atölyesi Sergisi Kaymakam Mücahit Öztürk, Belediye Başkanı Ali Altuntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Badak ve daire amirlerinin katılımıyla açıldı. 

Çekap Sanat Atölyesi El Sanatları Öğretmeni Fatma Zehra Gümüş tarafından öğrencilere hazırlatılan ürünlerin sergilendiği Sanat Atölyesi Sergisi büyük beğeni kazandı. Geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak kursiyer öğrencilerimizin yaratıcılık ve hayal güçlerini kullanmaları sağlandı. Birçok özgün ürünün elde edilmesi kursiyer öğrencilerimizin Çekap Sanat Atölyesi çalışmalarına ilgilerini artırmıştır.

Öğrencilerin hem duygusal zekâ gelişimi hem de keyifli vakit geçirmeleri hedefleriyle açılan Çekap Sanat Atölyesi ilçemiz Yavuz Selim Ortaokulu, Kocaöz Ortaokulu ve Göynük Ortaokulunda 3 ay önce çalışmalara başladı.

Bu kapsamda;

-Folyo Kabartma

-Cam Boyama

-Ahşap Boyama

-Atıl Ürünlerden Ev Yapımı

-Farklı Örgü Yöntemleriyle Sepet Yapımı

-Atık Şişelerden Şamdan Yapımı

-Geri Dönüşüm Malzemelerinden Süs Eşyası Yapımı

-Evadan Çiçek Yapımı etkinlikleri tamalandı.

Bu çalışmalar sayesinde Öğrencilerin el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmek, Boya ve çeşitli malzemeleri kullanarak öğrencilerin iki ve üç boyutlu tasarım yapabilmelerine olanak sağlamak, Sanata karşı daha duyarlı bireyler olmalarını sağlamak, Görsel sanatın birçok alanında bilgi edinerek çalışmalarında uygulanması amaçlanmıştır. İletişim becerileri gelişen öğrenciler, daha açık fikirli, daha sağlıklı, daha pozitif, daha girişken, özgüveni çok daha yüksek bireyler olarak yetişiyorlar. 

Sergi sonunda Kaymakam Mücahit ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Ali Altuntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim BADAK ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Karaçeşme’ye öğrenciler tarafından hazırlanan özel ürünler protokole takdim edilerek öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yorumlar

Yorum Yap